YouTube Downloader program do ściągania filmów video

YouTube Downloader to program do ściągania filmów wideo z serwisu YouTube. Jest to jedno z najpopularniejszych narzędzi w tej kategorii tematycznej, wyróżniające się nie tylko najbardziej prostą i zwyczajną obsługą, ale również współpracą z większością witryn zajmujących się przechowywaniem i udostępnianiem filmów (Facebook, Vevo, Vimeo, Metacafe, DailyMotion, LiveLeak i inne).

YouTube Downloader posiada przyjazny interfejs, dzięki czemu przypadnie do gustu zaczynającym użytkownikom komputera. Proces pobierania składa się z paru operacji: wklejenia odnośnika do filmu, wybrania jakości (HD 1080p/720p, HQ 480p/360p lub SD) oraz dodatkowo wskazania katalogu docelowego. Wszystkimi uruchomionymi zadaniami możemy następnie w wygodny metodę zarządzać (zatrzymywanie, wznawianie, usuwanie). Na liście znajdziemy również dane, pozwalające nam śledzić postęp przetwarzania (szybkość, pasek procentowy, szacowany czas pozostały do końca). Ważną funkcją programów jest wbudowany konwerter, pozwalający na dostosowanie nagrań do urządzeń mobilnych, takich jak iPad, iPod, iPhone, PlayStation Portable czy również telefony komórkowe, konsole i smartfony innego typu. Użytkownik ma możliwość a przy tym wyselekcjonować jakość wynikowego pliku jak i dokonać dodatkowych optymalizacji (zmiana poziomu głośności, przycinanie długości).

Co ciekawe, do dyspozycji mamy także pobieranie plików i wygodny odtwarzacz plików multimedialnych, pozwalający na przeglądnięcie w ostatnim czasie pobranych filmów. Aplikacja posiada dobrą dokumentację, składającą się z złożonego zestawu pytań i odpowiedzi oraz dodatkowo pliku pomocy. Uwaga! Kreator instalacyjny proponuje skopiowanie na dysk twardy dodatkowych komponentów, takich jak Ask Toolbar czy SpeedUp PC. Redakcja zaleca pomięcie instalacji wspominanych dodatków. Ograniczenia! YouTube Downloader jest rozpowszechniany za darmo na zasadach zezwoleń freeware. Wydanie bezpłatne posiada kilka ograniczeń (brak możliwości jednoczesnego pobierania wielu filmów, zablokowany dostęp do akceleratora pobierania, brak funkcji automatycznego konwertowania i pobierania plików). Wytwórca udostępnia też najwyższej klasy edycję kodu. Wymagania! Program do poprawnego działania wymaga środowiska Flash w wersji 9 albo wyższej. Spolszczenie! Spolszczenie interfejsu jest ustawiane samoczynnie na podstawie preferencji językowych systemu operacyjnego. Polską wersję można także zastosować ręcznie z poziomu menu pomocy.